Brauze Magdalena

O mnie

Urodzona w Lublinie w czerwcu 1985 r. Z zawodu biolog, z zamiłowania podróżnik, fotograf i lingwista oraz od zawsze dusza artystyczna z powołania. Tworząca i udzielająca się artystycznie odkąd sięga pamięcią, z dużą wrażliwością naotaczającą przyrodę, architekturę i świat barw, światła i ulotności. Związana artystycznie z Kazimierzem Dolnym od 2000 r., tworząca wtedy artystyczną biżuterię i uprawiająca malarstwo na szkle.  

Twórczość

Miasteczko stanowiło zawsze ogrom
inspiracji ze studnią możliwości na wyraz artystyczny tego, co Kazimierz pozostawia w sercu i duszy artysty. Obecnie tworząca najwięcej w technice akwareli – wielkim zamiłowaniu spośród technik malarskich, ale również w akrylu i ciągle nie ustaje w poszukiwaniu nowych dróg i technik, jak ostatnio prace z użyciem tuszu alkoholowego, zwane przez artystkę „alkorelami”.

W sezonie letnim, od kilku lat wystawia swoje prace wraz z innymi artystami na kazimierskim rynku. Róg obfitości inspiracji, to natura, przyroda i otaczający świat, gdzie przy odrobinie uważności można czerpać w nieskończoność motywy do działania artystycznego i trwać w zachwycie.

Uczestniczka wielu wystaw i plenerów malarskich, jak np. nad Czarną Hańczą z członkami Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, w Bełżycach, w Warszawie, w Kazimierzu Dolnym, na Roztoczu i wiele innych.

Galeria prac

Scroll to Top