Jarosz Jacek Piotr

O mnie

Jacek Piotr Jarosz Urodzony w Lublinie w 1973 r.

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie.

Twórczość

Od początku twórczej działalności związany jest ze środowiskiem kazimierskim. Tworzy w technice akwareli i piórka, olejnej i akrylowej

Akwarelę artysty cechują ciepłe, słoneczne barwy; Kazimierz przedstawiony w tej technice emanuje pogodną aurą. Druga technika, piórko jest obecnie rzadko stosowana. Wymaga świetnej ręki, uważności i artystycznej pewności siebie. Rysując piórkiem tworzy ujmujące przedstawienia kazimierskiej architektury i lubelskiego pejzażu. Swoją wyobraźnię rozwija przez obrazy i rysunki, o tematyce którą określa” Przestrzenią Fantazyja”. Inspiruje go ruch, przestrzeń, perspektywa, graficzne podejście , zabawa kompozycją, ciekawy przedmiot i postać, mix rzeczywistości i fantazji, gdzie fantazja bierze górę nad rzeczywistością.

W Kazimierzu Dolnym prowadzi dwie galerie; Galerię Leonardo i Galerię Jacek Piotr Jarosz oraz Fundację Sztuki MaMePro, gdzie promuje i wspiera działania artystyczne, łącząc różne dziedziny sztuki jak: malarstwo, muzykę, poezję i fotografię. Bierze udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.

Galeria prac

Scroll to Top