Iwańska Ilona Irmina

O mnie

Urodziła się w Warszawie. Obecnie mieszka i tworzy we wsi Rogów, położonej w Kazimierskim Parku Krajobrazowym, gdzie społecznie prowadzi autorską „Remizę Sztuki”, organizując w sezonach letnich wystawy, koncerty, warsztaty.

Twórczość

Twórczo pracuje jako artysta plastyk. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków sekcji malarstwo oraz kilku stowarzyszeń twórców. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w licznych wystawach zbiorowych, w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych plenerach malarskich. Jej prace znajdują się w muzeach, kolekcjach — m. in.: w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, w Galerii Dijkstra w Amsterdamie oraz zbiorach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Szwecji, USA, Hiszpanii, Gwatemali, Indiach. Wypowiada się w wielu technikach plastycznych: malarstwo olejne, akwarela, rysunek, grafika. W latach 2004 – 2012 tworzyła monumentalne dzieło „PRAPAMIĘĆ Krosno Maya” — cykl 52 obrazów olejnych na płótnie formatu 114 x 146 cm, inspirowany kalendarzem Majów. Projekt ten wpisuje się w światowy ruch na rzecz pokoju Planet Art Network.
Ukończyła kursy terapii dźwiękiem mis grających w szkole Petera Hessa a także liczne kursy rozwoju osobistego. Gra autorskie sesje terapeutyczne na gongach i misach tybetańskich. Posiada dyplom mistrzowski Reiki wg metody Mikao Usui.

Galeria prac

Scroll to Top