Maśluszczak Franciszek

O mnie

Polski artysta malarz, rysownik, grafik.ur. 21 stycznian 1948 r. w Kotlicach.

Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Zamościu (1968 r.) i ASP w Warszawie. Dyplom artysty sztuk pięknych uzyskał w 1974 r. w pracowni grafiki pod kierunkiem prof. Juliana Pałki. Największy wpływ na edukację artysty wywarł prof. Janusz Strzałecki.

Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego obrazy olejne, grafiki i rysunki znalazły swoje miejsce w zbiorach muzealnych w kraju i kolekcjach prywatnych. Autor ilustracji książek dla dorosłych i dla dzieci.

Twórczość

Współpracował z czasopismem „Polityka”, „Tygodnik Literacki”, „Gazeta Wyborcza” i „Rzeczpospolita”. Wykonał ilustracje dla Jeremiego Przybory czy do książek Edwarda Stachury i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Prace Franciszka Maśluszczaka znajdują się w: Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Historycznym w Zamościu, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, Muzeum Miejskim w Gandawie, Belgii, Helsinkach, Finlandii, Japonii, Muzeum Pokoju w Tokio. Maśluszczak jest autorem polichromii Drogi Krzyżowej i projektu witraży w kościele p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Galeria prac

Scroll to Top