Owczaruk Renata

O mnie

Urodzona w Białej Podlaskiej. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Absolwentka Wydziału artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z grafiki artystycznej w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Studia podyplomowe w zakresie nauczania przedmiotu „Sztuka”. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz Grupy KONTRAST.

Twórczość

Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa olejnego i pastelowego, grafiki oraz działalnością pedagogiczną. Brała udział w licznych plenerach artystycznych, akcjach charytatywnych, wystawach indywidualnych, środowiskowych, zbiorowych w Polsce i za granicą ( min. w Danii, Ukrainie, Litwie ). Otrzymała kilka nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach twórczości plastycznej twórców profesjonalnych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Szwecji, Belgii, Anglii, Ukrainie.
Nagrody i wyróżnienia:
* w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie:
– nagroda w dziedzinie grafiki – 2004 r.,
– nagroda w dziedzinie malarstwa – 2006 r.,
– wyróżnienie w dziedzinie malarstwa – 2008 r., 2014 r. ( Lublin – Świdnik):
* nagroda Starosty Powiatu Tarnowskiego w VI Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli w Tarnowie – 2010 r.,
* nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa w VII Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli w Tarnowie – 2012 r.

Galeria prac

Scroll to Top