Pokrak Jacek Jagiełło

O mnie

J.J. Pokrak znany również jako Jacek Jagiełło – urodził się w 1958 roku w Polsce. W dzieciństwie uczył się podstaw malarstwa naśladując wybitnych artystów takich jak Stanisław Zajaczkowski czy Władysław Kurpiel.

Twórczość

Przez wiele lat był (i nadal jest) przedsiębiorcą w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W tym czasie podczas podróży służbowych robił zdjęcia i zbierał inspiracje do swoich prac artystycznych.
Od 2017 roku działa przede wszystkim w nurcie ekspresyjnym, wspólnie z Gevinem Zelmem-Eugeniuszem Zacharskim przedstawił założenia nowego nurtu artystycznego Kompmaturism.
Od 2019 roku aktywnie działa we florenckim Międzynarodowym Stowarzyszeniu Artystów Wizualnych. Wspólnie z artystami z IAVA, współtworzył duży wizualny projekt którego premiera miała miejsce w 2021 roku w Polsce. Wraz z Eugeniuszem Zacharskim, autorem haiku, który publikuje również w The Mainichi, tworzy haigi. Uwielbia muzykę Chopina. Swoje prace prezentował m.in. w Nowym Jorku, Paryżu i Madrycie. Prace J.J. Pokraka znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie: Japonii, Szwecji, Polsce i Norwegii.

Galeria prac

Scroll to Top